środa, 26 października 2011

PARP typuje cztery prace magisterskie, które zrewolucjonizują biznes

26 października 2011 roku w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom II edycji Konkursu na najlepszą pracę magisterską Akademicki Mistrz Innowacyjności, organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach działania „Innowacje w Przedsiębiorstwach – Klub Innowacyjnych Przedsiębiorstw”.



W uroczystości udział wzięli: Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Bożena Lublińska-Kasprzak, członkowie Kapituły Konkursu, autorzy nagrodzonych prac, przedstawiciele świata nauki i biznesu oraz przedstawiciele instytucji centralnych.

"Byliśmy bardzo usatysfakcjonowani wysokim poziomem prac nadesłanych do II edycji konkursu. Wyróżniliśmy innowacyjne i oryginalne pomysły, które mają również praktyczne możliwości wdrożenia..." − tak Bożena Lublińska-Kasprzak, Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Przewodnicząca Kapituły konkursu Akademicki Mistrz Innowacyjności komentuje realizowaną przez Agencję inicjatywę, której celem jest promocja najlepszych prac magisterskich z zakresu innowacyjności.

Konkurs adresowany jest do absolwentów szkół wyższych, których prace magisterskie dotyczą następujących zagadnień: ekoinnowacji, innowacji w sektorze usług, popytowego podejścia do tworzenia innowacji lub nowego podejścia do zamówień publicznych. Akademickim Mistrzem Innowacyjności może zostać autor pracy, która uzyskała ocenę minimum dobrą i obroniona została w terminie przewidzianym w regulaminie Konkursu. Prace podlegają niezależnej ocenie dwóch członków Kapituły. Kryteria uwzględniają powiązanie zakresu pracy z tematyką konkursu, innowacyjność i oryginalność przedmiotu pracy, a także praktyczne możliwości wdrożenia przedstawionego w pracy rozwiązania. Przy ocenie istotne znaczenie mają również kwestie zabezpieczenia praw własności intelektualnej w pracy oraz prezentacja aspektów finansowych związanych z ewentualnym wykorzystaniem przedmiotu pracy w praktyce.

W 2011 roku Kapituła Konkursu pod przewodnictwem Prezes PARP nagrodziła cztery spośród 36 zgłoszonych prac. Laureatem nagrody głównej został Michał Mikulski (Politechnika Śląska w Gliwicach), autor pracy pt.: „Prototyp biomedycznego ramienia robotycznego sterowanego elektromiogramem” (praca z zakresu popytowego podejścia do tworzenia innowacji). Autor opracował prototyp robota noszonego, który z sukcesem może służyć do rehabilitacji ruchowej osób z amputacjami wysokimi, zanikiem mięśni lub chorobami pokrewnymi.

Wyróżnienia przyznano absolwentom Uniwersytetu Łódzkiego:
- Joannie Marciniak, autorce pracy pt. „Opracowanie testu zainteresowań zawodowych osób z niepełnosprawnością intelektualną przy użyciu technik audiowizualnych”, z zakresu popytowego podejścia do tworzenia innowacji. Rozwiązanie przedstawione w pracy wypełnia lukę na rynku narzędzi psychometrycznych i ułatwia dokonanie wyboru zawodu, bądź kierunku kształcenia zawodowego osobom niepełnosprawnym intelektualnie.
- Sebastianowi Szklarek, autorowi pracy z zakresu ekoinnowacji i popytowego podejścia do tworzenia innowacji pt. „Zastosowanie geowłókninowych, biodegradowalnych złóż do usuwania zanieczyszczeń azotanowych i fosforanowych z zasobów wodnych”. Metody opisane w pracy poszerzyły pulę rozwiązań stosowanych do oczyszczania zasobów wodnych z azotanów i fosforanów. Dzięki swojej wysokiej skuteczności i niskim kosztom inwestycyjnym rozwiązania te można zastosować na szeroką skalę na terenie całego kraju.




Kapituła Konkursu pod przewodnictwem Bożeny Lublińskiej-Kasprzak zdecydowała o przyznaniu nagrody specjalnej Prezesa PARP dla Krzysztofa Benedykcińskiego (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu) za pracę pt. „Badanie użyteczności produktów internetowych na przykładzie autorskiej aplikacji mobilnej” (praca z zakresu innowacji w sektorze usług oraz popytowego podejścia do tworzenia innowacji). Kapituła doceniła przygotowanie autora w zakresie praktycznego wykorzystania metod badawczych oraz biznesowy wymiar przedstawionych rozwiązań odpowiadających na aktualne potrzeby rynku. 

Aktu wręczenia nagród i wyróżnień laureatom II edycji Konkursu dokonała Bożena Lublińska-Kasprzak, Przewodnicząca Kapituły Konkursu, Prezes PARP.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości już dziś zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w III edycji Konkursu AMI. Więcej informacji o Konkursie i nagrodzonych pracach na stronie:

Działanie „Innowacje w Przedsiębiorstwach – Klub Innowacyjnych Przedsiębiorstw” jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Źródło: www.pi.gov.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz