sobota, 11 czerwca 2011

Dobre praktyki: Ammono - 15% światowego zapotrzebowania

Źródło: ammono.com

Spółka Ammono która została założona przez naukowców Uniwersytetu Warszawskiego w 1992 roku posiada unikalny patent na produkcję najczystszych i największych na świecie kryształów azotu galu, które zrewolucjonizowały przemysł elektryczny.

Aktualnie firma Ammono liczy około 50 osób - głównie są to absolwenci Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Warszawskiej

Technologia amonotermalna otrzymywania azotku galu w chwili obecnej jest bardzo perspektywiczna  i szereg ośrodków m.in. USA, Japonia, rozpoczęło prace nad jej rozwojem. Zespół w składzie: Robert Dwilinski, Leszek Sierzputowski, Jerzy Garczyńskiego i Roman Doradzinski szacuje, że spółka niedługo będzie zaspokajało 15% światowego zapotrzebowania na materiał, a w ciągu 3 lat wartość sprzedaży wzrośnie do ponad 100 mln euro rocznie.

2 komentarze:

  1. Ciekawe informacje o Ammono można też znaleźć w publikacji "Internacjonalizacja młodych innowacyjnych firm", która pewnie niedługo pojawi się na Portalu Innowacji.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dlaczego oni kłamią? Przecież ich metoda produkcji jest czasochłonna i to tak, że wszystkie inne światowe metody otrzymywania podłoży okazały się o niebo szybsze.

    Ah, no tak. Przecież Dwiliński żyje swoją manią wielkości

    OdpowiedzUsuń